درباره شهر هواهین و دیدنی های آن

شهر ساحلی و توریستی هواهین در فاصله سه ساعتی بانکوک پایتخت تایلند قرارگرفته است. این شهر زیبا دارای جاذبه های بسیار زیبا و عاشقانه است. شهر هواهین که سنتی ترین و کهن ترین استراحتگاه تایلند به شمار می رود درجنوب تایلند و ۲۶۰ کیلومتری بانکوک واقع شده و محل استراحتگاه های سلطنتی نیز می باشد. این شهر یک دهکده ماهیگیری آرام است، در حدود ۱۰۰ سال پیش توسط خانواده سلطنتی که برای گذراندن تعطیلات به آنجا می رفتند به مردم شناخته شد. در هواهین می توان از امکانات مدرن و سنتی استفاده کرد. یکی از پادشاه های تایلند در۱۹۲۰ میلادی جذب هواهین شد و دراین منطقه یک قصر سلطنتی ساخت. درسال ۱۹۸۰ بازسازی هتل راه آهن هواهین توسط گروه هتل سازی سوفتیل فرانسه سبب جلب توجه تریستان خارجی به هواهین شد و امروزه اکثر رستوران های بزرگ و زنجیره ای در آن شعبه دارند .ازجمله جاذبه های توریستی این شهر می توان به موارد زیر اشاره داشت :

 

ایستگاه راه آهن هواهین تایلند

این ایستگاه قدیمی ساخت آن به زمان پادشاهی رام چهارم می رسد در فاصله یک ساعتی شهر بانکوک قرار دارد. این ساختمان به سبک معماری تایلندی و رنگ آمیزی زیبا طراحی شده است.

بازار شبانه هواهین

این بازار شبانه که هر شب از ساعت ۱۸:۳۰ فعالیت خودر را آغاز می کند در قلب شهر هواهین واقع شده است. تمامی مایحتاج مردن از پوشاک گرفته تا صنایع دستی ، موادغذایی و … در بازار موجود است. علاقه مندان به خوراک های دریایی می توانند غذای مورد علاقه خود را در این بازار بیابند.

پارک سنتورینی

این مجموعه تفریحی و تویستی شامل پارک تفریحی ، رستوران های متعدد و مغازه های متنوع و بارهای زیادیست که از ساختمان های کلاسیک و رنگارنگ و مسیرهای سنگ فرش شده تشکیل یافته است .

بازار جیرجیرک

به دلیل این که این بازار در محیط بازی قرارگرفته که صدای جیرجیرک به وفور به گوش می رسد با نام شناخته می شود . انواع صنایع دستی در این بازار رو باز به فروخته شده و مکانی بسیار مناسب برای خرید یک سوغات ویژه از تایلند به شمار می رود .

دهکده خرید پلارن وات

این دهکده که در نزدیک کاخ کلای کانگ وون واقع شده است بدلیل داشتن ساختمان های چوبی قهوه ای رنگ که تعداد زیادی مغازه و مهمان پذیر و رستوران درآن قرار دارد ؛ یکی از زیباترین مناطق هواهین محسوب می گردد . این دهکده هر روز از ساعت ۱۰ بر روی علاقه مندان باز است.

کاخ سلطنتی ماراکوتای یاوان

این کاخ کهن به فرمان پادشاه رام ششم و به دست معماری ایتالیایی و زبر دست ساخته شد.  این کاخ سلطنتی دارای ایوان های بسیار زیبا و مشبک با پوششی از ساچ طلایی می باشد .

معبد هوای مونگ کول خائو تاکیب

این معبد تاریخی در واقع خانه ی بزرگترین مجسمه ی بودا در دنیاست که توسط ملکه سیریکیت بنا شده است. محیطی شبیه به پارک داشته و بودایی ها معتقدند که این مجسمه قدرتی افسانه ای دارد.

خائوتاکیب

این کوه بزرگترین جاذبه ی گردشگری شهرهواهین به شمار می رود که در دل آن معبدی قرار دارد که گردشگران پس از طی مسیری کوهستانی به این معبد رنگارنگ ، در قلب طبیعت سرسبز کوهستانی می رسند.

پارک ملی سام روی یوت

این پارک وسیع که دارای طبیعت بکرو ویژه ایست ، گونه های مختلف جانوری چون گوزن و بزکوهی را درخود جای داده است. ازجمله جاذبه های دیدنی این پارک می توان تالاب ها، غارها و حیات وحش آن  را نام برد.

پارک ملی کائنگ گراچان

این پارک که بزرگترین پارک ملی تایلند است ۲۹۱۵ کیلومترمربع مساحت داشته و در نزدیکی شهرهواهین و در منطقه ی پتچابوری قرار دارد. ازجاذبه های این پارک می توان به  جنگل های زیبا ، آبشار، دریاچه ها و غارها ، انواع پرندگان زیبا و نادر اشاره داشت . هواهین شهری ساحلی آرام و زیباست که بسیاری از توریست ها بعد از یک فصل کار طاقت فرسا برای استراحت به آن جا سفر می کنند و از آن جا به مدت محدود با اثری دائمی لذت می برند.